Главная » Новости » Власть » Безпритульні тварини в очікуванні своєї дол

Безпритульні тварини в очікуванні своєї дол

26 квітня 2018 року на засіданні 30-ї сесії Власівської селищної ради другим питанням розглядався проект рішення „Про очищення селища Власівка від безпритульних тварин”. Під час обговорення даного проекту очищення трактувалось, як відстріл безпритульних тварин та звучали чіткі заклики про це від депутатів селищної ради. Наразі розгляд даного питання перенесено на невизначений термін.

Слід зазначити, що відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. На даний час основні норми щодо поводження з тваринами, в тому числі безпритульними, регулюються:

— Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження»;

— Законом України «Про тваринний світ»;

— Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища»;

— Законом України «Про ветеринарну медицину»;

— Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»;

—  Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб»,

що спрямовані на захист від страждань і загибелі тварин, в тому числі безпритульних, унаслідок жорстокого поводження з ними та спрямовані на зменшення їх чисельності гуманними методами (біостерилізація). Разом з тим необхідно зазначити, що норми чинного законодавства встановлюють наступну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, а саме:

Стаття 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Жорстоке поводження з тваринами»

Жорстоке поводження з тваринами — знущання над тваринами, завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин, тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я. Ті самі дії, вчинені стосовно двох і більше тварин, або групою осіб, або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення, пропаганда жорстокого поводження з тваринами — тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Стаття 299 Кримінального кодексу України

 1. Жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій — караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, —

караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, — караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Отже, проект рішення „Про очищення селища Власівка від безпритульних тварин”, що розглядався на 30-й сесії Власівської селищної ради 26 квітня 2018 року є незаконним.

Матеріали надано Громадською організацією „Врятуємо разом”

Войти с помощью: 
Тетяна
Тетяна

Виктор, а статьи в кодексах проверили, есть такие?

Виктор
Виктор

В «Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» нет Громадської організацієї „Врятуємо разом”. Это что за незаконная организация, которая дает заключения про действия органов власти. Предлагаю поселковому совету обратиться в Службу безопасности Украины, проверить, что за люди и за какие деньги вмешиваются в работу органов власти.

Авторизация
*
*
Войти с помощью: 
Регистрация
*
*
*
Войти с помощью: