Главная » Новости » Интервью » КП «Благоустрій» возглавил новый директор

КП «Благоустрій» возглавил новый директор

С завтрашнего дня у коммунального предприятия «Благоустрій» меняется руководство. К обязанностям директора приступит новый, молодой и амбициозный, занимающий активную общественную позицию власовчанин —  Берчук Михаил Александрович. С практически новым директором мы поговорили о перспективных планах коммунального предприятия, текущих проблемах и способах их преодолеть.

Как вы оцениваете состояние предприятие, к руководству которого вы вот-вот приступите?

Враховуючи те, що до попередньго директора в підприємстві був ще більший безлад, то зараз його стан можна охарактеризувати, як стабільно важкий. Слід враховувати, що у комунального підприємства наразі майже немає перспектив, якщо враховувати, що практично єдине його джерело фінансових надходжень — це арендний збір з місцевого ринку. Безумовно, нові перспективи відкриваються, якщо буде додаткове фінансування, наприклад з місцевого бюджету. Хоча б для нарощування матеріального забезпечення підприємства.

Со стороны поселкового совета никакого финансирования в данный момент нет?

Ні, за виключенням оплати послуг, як то покос трави, прибирання певної теріторії. Але це було раніше. Зараз ні. Окрім того, на підприємстві, наразі, майже всі працівники звільняються. Тобто мені зараз оперативно потрібно ще й кадрові питання вирішувати.

Неужели все?

Так, окрім касира і оператора. Що саме цікаве — це те, що підприємство, взагалі, може займатися дуже різноманітною діяльноістю. В статуті передбачені найрізноманітніші сфери. Але на все потрібна ліцензія, яка повинна оформлятися за власний кошт підприємтсва. Тобто тих коштів, яке підприємство заробить. Іншими словами, для того щоб мати перспективні напрямки діяльності, які приносили б підприємству прибуток, за рахунок якого це підприємство розвивалося, знову ж таки потрібні кошти.

Но сейчас сфера деятельности предприятия не изменилась. Новых направлений не появилось?

Так, напрямки ті ж самі. 

Когда вы шли на должность директора коммунального предприятия «Благоустрій», вам уже было известно о грядущем повышении тарифа на аренду для торговцев рынка, который обслуживает предприятие?

Так, розмови були давно. Але коли в життя втілили законодавство стосовно мінімальної заробітної плати в 3200 грн. це, звісно, зачепило і працівників коммунального підприємства «Благоустрій». Тобто, вплинуло на їх зарплатню і як наслідок на складову, з якої підприємство має так званий прибуток — арендну плату для підприємців ринку.

Новый тариф, который будет составлять 4,7 грн./кв.м для арендатора еще не утвердили, ведь так?

Сьгодні засідання виконкому. Можливо сьогодні і затвердять. Потім ще буде публікація в газеті, 30-денний термін для подання пропозицій, скарг і лише тоді тариф буде дійсний. Але раніше чи пізніше це станеться неодмінно. Попередній директор і бухгалтер сформували такий пакет розрахунків, який на їх думку, здатний підтримувати підприємство, виплачувати зарплату співробітникам підприємства і повернути борги.

Вы считаете новый тариф необоснованным?

Мені важко казати, чи справедливий цей тариф. Але слід зазначити, що зараз такий час, коли тарифи зростатимуть неодмінно. Ми не виключення.

Есть конкретные трудности, с которыми вы столкнулись, принимая должность?

Ну, скажімо та ж сама держреєстрація при переоформленні документів — вимагає від мене оплати в суммі трохи більше 400 грн. за кошти підприємства, на рахунку якого, трохи більше 200 грн. Тобто, я повинен викласти власні кошти за держеестрацію документів. 

Таким образом, можно констатировать, что к управлению вы приступаете с наличием практически нулевого финансового баланса у предприятия? Есть виденье того, как «вытащить» предприятие из этого положения?

Так, бачення є, але чи спрацює щось, побачимо. Можливо, свої послуги підприємство буде надавати місцевим підприємствам, чи навіть вийде за кордони селища. Поки це лише плани.

Иными словами предприятие, по-сути можно назвать убыточным?

Так, особливо в зимовий період. Дивіться: підприємство засноване дуже давно, ще в 2004 році, але майже не розвивалось. Проблема в тому, що всі попередні керівники, які його очолювали мали певний зв’язок із власним бізнесом. Логічно, що окрім тіє діяльності, яка існує у підприємства і до сьогодні іншого розвитку не було — керівники не були в цьому зацікавлені- це моя точка зору, я так вважаю. Так, останній директор підприємства зробив багато позитивного, є певні здобутки, був рух… але нема основчерговості існування комунального підприємства. Повинен бути внесок в розвиток, а не тільки підтримання існування.

Учитывая сказанное вами, есть ли непосредственно у вас перспективные планы с пониманием того, как развивать предприятие? Обдумывали ли вы пути развития?

Так, напрямки певно є, я розмірковував над тим, куди прикладати зусилля за для розвитку. Розумієте, підприємство наразі існує лише за кошт надходжень з орендної плати. Тобто, якщо продовжувати в тому ж дусі, то не вийде. В решті мимаємо кілька напрямків за якими можливий розвиток подій: 1. Спробувати на цьому тлі підняти його, так би мовити, з колін; 2. Збанкротувати, особливо якщо спиратися на постійне підняття тарифа, яке безумовно рано чи пізно вб’є торгівельний бізнес на ринку; 3. Отримати субсідї з селищної ради, хоча б для старту.

По-вашему, есть ли в посёлке сейчас места, требующие особенного внимания со стороны коммунального предприятия, которое занимается благоустройством? Те места, куда предприятию следует присмотреться прежде всего.

Таких місць багато. Мені важко зараз спрогнозувати, де саме потрібна особлива і першочергова увага. Сфер, які ми в змозі і маємо обслуговувати не так багато, але всі вони потребують в тому чи іншому сенсі особливої уваги. 

В интервью с вашим предшественником — Игорем Алексеевичем мы говорили об обратном, о том, что сфер на самом деле много, да и вы сами упоминали об этом выше.

Так, сфер багато, але на все потрібне ліцензування. Зараз ми можемо займатися лише певними видами діяльності. Все упирається в фінансову підтримку, матеріальну базу. Матеріальну базу перш за все.

Возможности предприятия большие, но реализовать их практически нельзя, верно?

Так, наразі покищо практично неможливо. Але ми невідступаємо!

Спасибо!

Войти с помощью: 
Александр Глинченко
Александр Глинченко

Частина 3 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції»: «Особа, яка претендує на зайняття посади, зазначеної у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, до призначення або обрання на відповідну посаду подає в установленому цим Законом порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.»

Підпункт «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону — посадові особи юридичних осіб публічного права.

У Реєстрі декларацій відсутня електронна декларація новопризначеного директора.
Це досить грубе порушення закону.

Саша
Саша

Как интересно, а не подскажите, с декларацией Скорохода так же можно ознакомиться в реестре?

Михаил Берчук
Михаил Берчук

В наявності є тільки передвиборча public.nazk.gov.ua/declaration/eae6d8a3-c2e5-4802-ac6c-acbbf7a8312e За законом усі громадяни мають заповнювати декларації (але за відмову відповідальність відсутня)

Александр Глинченко
Александр Глинченко

Скороход Ігор Володимирович
Займана посада (або посада, на яку претендуєте як кандидат):Перший заступник начальника Головного управління ДФС у м. Києві

🙂 Комедія просто

voyak
voyak

Оце новини, на Власівці, варто тиждень дома не побути. Михайле, а скільки ти «заплатив» за таке хлібне місце, що без конкурсу і в крісло диреХтора?

Михаил Берчук
Михаил Берчук

«Усі що мав гроші»

Александр Невский
Александр Невский

Брать деньги за аренду мест на рынке, чтобы платить зарплату тем, кто берет деньги за аренду мест на рынке…
Сильная у предприятия миссия.
Это как смести мусор в кучку, собрать на совок и рассыпать в другом месте, чтобы было что сметать.
Надеюсь, новый директор да при поддержке старого (если он таки пойдет на пост заместителя сел. головы) смогут придумать предприятию новые задачи, а с ними и финансирование найдут.
Успехов им.

Ирина
Ирина

Ну такое… Планы есть, виденье есть, буду стараться, виноваты папередники и т.д. Конкретики практически нет. Мне кажется, Михаил ошибся, посчитав Благоустрий ступенькой к более высоким целям. И я почему-то уверена, что занял эту должность Михаил именно поэтому, а не из-за страстного желания навести порядок в вверенном ему предприятии. В контексте интервью заметно, как новый директор УЖЕ «включает заднюю», замечая всё больше новых проблем в коммунальном предприятии. Как-то не просматривается патриотически-управленческого рвения, «наснаги та лідерства» — если хотите.

Игорь Прилуцкий
Игорь Прилуцкий

Боюсь Миша, вы не знаете во что ввязались. Ну или не до конца понимаете. И не от того, что само предприятие в плохом положении, а скорее от того, что перспектив в нём совершенно нет. И из-за отсутствия финансирования в том числе. Скороход был хорошим управленцем и хозяйственником, но в своё время, вероятно понял, что ловить там нечего. Попытался поднять «Благоустрій», но не вышло. Не хотел бы вас Миша обидеть, но не думаю, что вы хоть на толику выше Игоря в вопросах управления подобным предприятием. Боюсь, что не ошибусь, если скажу, что не дотягиваете и до половины из того, что потенциально мог или выполнил прежний директор. Оговорюсь — я не пытаюсь сказать, что предыдущий управленец «Благоустрія» был шибко хорош на своём месте, но уж точно куда опытнее чем вы. Возможно от части потому, что управляет собственным бизнесом. Лично мне бы очень хотелось, чтобы я ошибался в вас и вы показали себя с лучшей стороны, доказав обратное, но… Чутье мне подсказывает, что в этой пьесе у вас эпизодическая и я бы даже сказал трагическая роль.

Наталья Ильченко
Наталья Ильченко

Занятно. Думаю, вот теперь мы все сможем посмотреть, какой Михаил хозяйственник и способен ли вытащить кризисное, судя по его словам коммунальное предприятие из болта, да поднять «с колен». Вот вам Миша стартовая, так сказать площадка, на которой вы показательно сможете проявить себя, как потенциальный будущий глава местного совета. Вы ведь однажды баллотировались на эту должность, кажется. А в ней, я думаю, вам было бы куда сложнее, чем на должности директора КП «Благоустрій»

Авторизация
*
*
Войти с помощью: 
Регистрация
*
*
*
Войти с помощью: