Главная » Новости » Деньги » Створення ОСББ — варто чи ні?

Створення ОСББ — варто чи ні?

З 01 липня 2015 року набрав чинності Закон України № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Відповідно до вказаного закону на мешканців багатоквартирних будинків перекладена стовідсоткова відповідальність за будинок, та значно розширено право вільно та самостійно визначати управителя, затверджувати та змінювати умови договору з управителем, здійснювати контроль за його виконанням, а також визначати порядок проведення поточного і капітального ремонтів та підрядників для виконання таких робіт.

Окремим положенням Закону передбачено, що після спливу року з дня набрання чинності законом, у випадку, якщо співвласники багатоквартирних будинків не самоорганізуються в об’єднання та не оберуть собі управителя майном за власним смаком, такий вибір за них має зробити орган місцевого самоврядування.

Певним чином законодавець як завжди намагався спростити життя пересічному громадянинові – власнику квартири в  багатоквартирному будинку, а от що з того вийшло проаналізуємо в даному матеріалі.

Зміни до закону “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” скасували поняття “членства” в ОСББ, передбачивши рівну участь у справах ОСББ всіх співвласників багатоквартирного будинку. Згідно з цими змінами, участь у загальних зборах і голосуванні можуть брати всі співвласники. Таким чином набуваючи право власності на квартиру в будинку особа автоматично стає співвласником з усіма витікаючи з того правами та обов’язками.

Одразу зазначимо: безперечно, створити ОСББ можна буде й після 1 липня 2016 року. Але створення ОСББ після 01 липня 2016 року створить фінансові навантаження на співвласників будинку, у вигляді неможливості розірвання контрактів з вже найнятими для виконання послуг організаціями, яких вже оберуть органи місцевого самоврядування.

Найпоширенішими питаннями з даного приводу є наступні:

А навіщо нам, як співвласникам багатоквартирного будинку ще й організовуватись в ОСББ? Які з того переваги?

Виявляється переваги чималі.

По-перше, то є зменшення квартплати, за рахунок:

— відсутності у тарифі нарахувань податку на прибуток (18%) та податку на додану вартість (20%), адже ОСББ є неприбутковою організацією;

—   відсутність у тарифі прибутку ЖЕКу (10-40%);

— надходжень додаткових коштів (розміщення реклами на будинках, в ліфтах, за використання шахт провайдерами телекомунікаційних послуг тощо).

По-друге, ви можете повністю або частково відпрацювати свій борг за послуги, виконуючи якусь роботу по утриманню будинку.

По-третє, вагомою перевагою  є суттєве поліпшення якості послуг. У будинку, де створений ОСББ, існує реальний господар свого майна. Там, де кожний мешканець відчуває себе власником свого будинку і прибудинкової території, змінюється на краще ставлення до спільного майна.

А так як ОСББ само визначає виконавців послуг шляхом укладення прямих договорів, то відповідно кожен мешканець може контролювати якість робіт. Якщо ж якість виконання певних робіт не задовольняє мешканців, тоді договір із виконавцями розривається та укладається із іншою експлуатаційною організацією. Оскільки конкуренція на ринку надання комунальних послуг зростає, ОСББ може укласти угоду на найвигідніших умовах. А можна взагалі відмовитись від послуг житлово-експлуатаційних фірм, і здійснювати обслуговування при будинкових територій самостійно.

Окрім того ОСББ самостійно планує витрати на утримання обслуговуючого персоналу та ремонт будинку. Всі платежі мешканців будинку і доходи від використання загального майна поступають на розрахунковий рахунок ОСББ та витрачаються на обслуговування і ремонт виключно вашого будинку відповідно до затвердженого загальними зборами кошторису витрат.

І в будь-який момент можна затребувати звіт про стан використання грошових коштів співвласників.

Натомість зараз, ваші платежі поступають на рахунок ЖЕКу, який витрачає кошти без урахування потреб і пропозицій мешканців. За таких обставин один будинок може обслуговуватись краще, а інший бути в „черзі” на обслуговування.

По-четверте,  ОСББ має право отримати прибудинкову територію у свою власність безкоштовно. Це означає, що без вашого дозволу на ній не буде побудована жодна споруда, поставлена торгова точка і т.п. Свою прибудинкову територію можна огородити парканом, обмежити рух чужого транспорту, створити нові місця для паркування автомобілів мешканців, зробити благоустрій території. Таким чином ви самі будете вирішувати що робити в своєму дворі, що будувати, що ставити.

До переваг ОСББ  також слід віднести збільшену вартість квартири в доглянутому будинку, а також те, що держава власним коштом може зробити капітальний ремонт будинку,  та те, що мешканці будинку отримують реальні важелі впливу на порушників спільних домовленостей.

Кошти, які будуть виділятися з державного бюджету, можна буде витратити на утеплення фасадів та системи опалення будинку, на заміну дверей у під’їздах, що виходять на сходи. Такі заходи зроблять наші будинки теплозберігаючими, і як наслідок зменшиться плата за опалення.

Державна підтримка з енергозбереження при створенні ОСББ.

Сьогодні питання енергетичної незалежності – це питання національної безпеки.

Вперше за багато років Держава запропонувала суспільству європейські підходи до реалізації проектів з енергозбереження.

Урядом запроваджено програму з утеплення житла, за якою держава відшкодовує частину суми кредиту на енергоефективне обладнання та матеріали для населення, ОСББ та ЖБК (від 20% до 70%).

Впровадження програми – це перший важливий крок, який має привести до проведення комплексної термомодернізації житлового фонду в Україні, 80% якого потребує повної термомодернізації.

Як свідчить досвід європейських країн, залучення держави, бізнесу та громадян сприяє ефективному розв’язанню цієї проблеми.

Державною програмою передбачено відшкодування:

20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) – механізм заміни газових котлів для населення;

30% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) – для фізичних осіб для впровадження енергоефективних заходів.

40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) — для ОСББ та ЖБК як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Якщо позичальником є фізична особа-отримувач субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, йому відшкодовується 70% суми «енергоефективного» кредиту. Якщо в складі ОСББ є отримувачі субсидій, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості субсидіантів.

Чи збережуться за нами пільги, субсидії у разі об’єднання в ОСББ, запитаєте ви?

Так усі належні пільги та субсидії (чорнобильські, військові, МВС та інші) по сплаті квартплати та житлово-комунальних послуг для членів ОСББ зберігаються.

А отже член ОСББ нічим не ризикує.

То які ж кроки необхідно зробити, щоб створити ОСББ?

Для початку необхідно утворити ініціативну групу зі створення ОСББ. Така ініціативна група повинна складатися не менш як з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Ініціативна група повинна підготувати проект статуту ОСББ, проект протоколу установчих зборів, реєстру присутніх на зборах, листка голосування, підшукати кандидатів у правління ОСББ.

Потім необхідно провести власне збори мешканців багатоквартирного будинку. Для цього потрібно оповістити всіх співвласників про проведення установчих зборів. Про проведення установчих зборів необхідно письмово повідомити усім власникам житлових та нежитлових приміщень будинку не менш як за 14 днів до дати проведення. Повідомлення надається кожному власнику під розписку або рекомендованим листом.

Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх власників або їх уповноважених осіб.

У голосуванні беруть участь власники (їх уповноважені особи), які присутні на зборах. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.

Після обговорення всіх питань залишиться обрати відповідальних осіб, які здійснять державну реєстрацію ОСББ в органах державної реєстрації. На разі це робиться в центрі надання адміністративних послуг в м. Світловодськ, шляхом подачі заяви та двох екземплярів Статуту. Процедура є цілком безкоштовною, та здійснюється на протязі 3-х днів.

Не мало важливо те, що не треба нічого нотаріально посвідчувати.

Наступним кроком є відкриття рахунку в банку, де будуть накопичуватись внески мешканців (квартплата).

Останні кроки здійснюються головою правління ОСББ – укладення необхідні договорів  з утримання будинку та прибудинкової території на надання житлово-комунальних послуг та власне управління  майном ОСББ.

Чи може бути головою ОСББ особа, яка не прописана (зареєстрована) в будинку, що входить до ОСББ?

Поняття реєстрації (прописки) у будинку та право власності на житло – різні поняття. Для того, щоб бути головою ОСББ, особа має бути власником жилого або нежилого помешкання в будинку, де планується створення ОСББ.

Можливе створювання ОСББ на декілька будинків?

В законі  відсутні  прямі вказівки на заборону формування ОСББ шляхом об’єднання співвласників більшої, ніж один, кількості багатоквартирних будинків.

Згідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних    будинках, об’єднаних спільною прибудинковою  територією,  елементами  благоустрою,  обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об’єднання.

ВИСНОВОК:

Маємо надію, що дана стаття розвіяла останні сумніви щодо доцільності створення ОСББ саме у вашому будинку. Адже якщо розібратись, то не так там і багато роботи, лише зібратись та обговорити все як слід. Як то кажуть  „Гуртом і батька легше бити”, що вже казати про відстоювання своїх законних прав та інтересів? А от жирних плюсів такого об’єднання чимало. То чи варто зволікати?

Перший крок, нами вже подолано, створена ініціативна група в якої є бажання покращити наше з Вами місце проживання. Членами ініціативної групи по створенню ОСББ в багатоквартирних будинках в смт Власівка по вулицях Висоцького 5,6,7; Молодіжна 17,19,22,23,25,26,28,29,30 є :

—         Вареніченко Олег Олексійович (вул. Молодіжна 28, 067 664 87 58);

—         Лобасов Геннадій Валерійович (вул. Молодіжна 29, 098 284 49 26);

—         Цибанов Дмитро Станіславович (вул. Молодіжна 19, 067 909 95 33).

Бажаючі приєднатися до ініціативної групи можуть телефонувати за номером 0679099533 і приєднуватися до роботи над створенням ОСББ у смт Власівка.

Метою ініціативної групи на даному етапі є роз’яснення громаді всіх оптимальних переваг, які поліпшать умови проживання саме сьогодні. Досить слухати обіцянки ЖЕКу про проведення капітальних ремонтів в будинках, на які постійно не хватає коштів. Адже створення ОСББ, є фінансово ефективним, та в подальшому буде економити наші з Вами кошти, які ми сплачуємо «не зрозуміло кому в карман». Ті перспективи, які нав’язує нам держава, зумовлені прагненням нашої держави, удосконалюватись. Всі кроки розвитку, які нам потрібні пройти знаходять свою підтримку в Європі. Кожного дня ми чуємо і відчуваємо на власних гаманцях, подорожчання цін на газ, електроенергію, тепло … Як наслідок, намагаємось економити. Це дуже правильно, але можна економити, отримуючи належні послуги. Тобто, програма енергоефективності, яка наразі діє в Україні, спрямована на покращення умов проживання, за рахунок тієї ж економії. Першим кроком програми енергоефективності, є встановлення теплового лічильника в житлових будинках, який на практиці окуповується за один місяць, і економить жителям будинку від 30 до 50 тисяч гривень за місяць. Це дозволяє суттєво знизити кожному мешканцю рахунок за опалення. Об’єднавшись, МИ зможемо залучитись підтримкою нашої з Вами країни, та отримувати фінансову безвідсоткову підтримку. Створення ОСББ не має фінансового навантаження для співвласників багатоквартирних будинків.

Звертаємо увагу якщо виникне бажання в інших співвласників багатоквартирних будинків смт Власівка створювати ОСББ в своєму будинку, ми готові сприяти в цьому питанні та завжди готові відповісти на поставлені питання.

Для більшої усвідомленості населення ми пропонуємо ставити питання які турбують громаду в коментарях, по e-mail, або у темі обговорення соціальної спільноти «Вконтакте» інтернет-видання «Власівка» за цим посиланням, на які окремо буде надано відповідь та роз’яснення.

Проведення установчих зборів зі створення ОСББ багатоквартирних будинків смт Власівка за адресами : вулиця Висоцького 5,6,7; вулиця Молодіжна 17,19,22,23,25,26,28,29,30 будуть проводитися у Власівському будинку культури 29 квітня 2016 року 0 18-00 годині під час проведення зустрічі з виборцями депутатів Власівської селищної ради Вареніченко Олега Олексійовича та Яблонської Ірини Валеріївни.

Із повагою та надією на співпрацю, ініціативна група по створенню ОСББ у смт Власівка

Юридичний супровід надає ПП «Юридична агенція Яблонської»

Войти с помощью: 
Александр Глинченко
Александр Глинченко

«Про проведення установчих зборів необхідно письмово повідомити усім власникам житлових та нежитлових приміщень будинку не менш як за 14 днів до дати проведення. Повідомлення надається кожному власнику під розписку або рекомендованим листом.»
Чи виконана вказана вимога закону членами ініціативної групи, які на 29.04.2016 р. призначили установчі збори щодо створення ОСББ? Мене чомусь не було повідомлено у встановленому законом порядку. Чи це лише мене не повідомили? Під статтею зазначено, що юридичний супровід надає ПП «Юридична агенція Яблонської», але з незрозумілих причин порушується закон.

Александр Невский
Александр Невский

Говорят, что это будут не «установчі збори», а просто «збори»)

Володимир Яковлев
Володимир Яковлев

Під цією статтею йде жвава дискусія, бути, чи не бути новим формам житлового управління? Не беручи до уваги всі плюси і мінуси скажу, реформам бути, це вимога часу. Країна 25 років намагається перейти на всесвітньо прийнятні форми між людських і господарських взаємин, так звана ринкова економіка, це коли платиш за послугу, за товар який отримав, а не ефемерний перелік який на справді ти ніколи не матимеш, а для їх отримання доводиться звертатися до суду. З усіх перелічених тут будинків зауважу що, до переходу на нові принципи управління, власним житлом і майном, напевно найбільше готові мешканці будинку МЖК по вул. Висоцького 4 і пов’язане це не з тим що мешканці проявляють ініціативу, обговорюють, створюють ОСББ, ні, мешканці цього будинку, як до речі і всіх інших також хочуть «звалити» з себе турботу про своє життя, були організовані в МЖК (молодіжно житловий комплекс) які створили оргкомітет по підрозділах, (заводи) затверджувалися і виконувалися плани робіт. Всі члени МЖК мали змогу ще до отримання ордерів вивчити здібності кожного члена МЖК та і його родини, Під час вручення ордерів на квартири, був обраний ефективний домовий комітет, який складався з голови і старших по під’їздах, при виникненні певних питань відразу збирали комітет, а при вирішенні більш складних, спірних, для їх вирішення збирався весь будинок і часто обговорення продовжувалися до пізньої ночі. Дуже багато робіт виконувалося самими жителями, для вирішення деяких питань, за загальним рішенням більшості, збиралися кошти, для чого був обраний касир, всі витрати були прозорими і добре контрольовані. Члени будинкового комітету ніякої платні не отримували, але. Тут це але, головне питання, на добровільних засадах не буде жодного ефективного управління, адже питанням життя будинку потрібно опікуватися всі 24 години на добу, а чи знайдете ви таку людину яка буде цим перейматися якщо окрім всього вона повинна ще «десь» заробляти на життя і при цьому бути » з будинком»? Ні в кого не вистачить ентузіазму, а часто і вміння та знань «звалити» собі на плечі життя будинку чи навіть декілька, на громадських засадах, це міф. Говорю це і стверджую з своєї власної практики, адже був обраний головою комітету ще до заселення і керував майже 17 років, з перервами ( переобирався за власним бажанням, але кожного разу вже через короткий термін мені знову доводилося нести ту ношу). З думкою про будинок ти повинен вставати і лягати, та навіть вночі тебе можуть підняти, ти весь час з будинком, це виснажує, тому я впевнений що, формальне відношення до своїх обов’язків призведе лише до дискредитації ідеї, адже на «кону» життя будинку, десятків людей, а то і сотні, не кожен з цим впорається, потрібно вчитися, та і мати бажання це робити, ми всі повинні позбавитися радянського мислення. Більше десяти років депутатства я наполягаю на відновленні «інституту домових і вуличних комітетів», саме органів самоорганізації територій, лише в самоорганізації населення я бачу перспективу розвитку спільноти.

Володимир Яковлев
Володимир Яковлев

Хочу продовжити свою думку, будинок МЖК на справді перший рік, після введення в експлуатацію, був на самозабезпеченні, хоча сплачувалася квартплата та інші платежі, та при цьому тодішнє ЖКГ нічого робити не бажало, лише гроші приймало. Ще в ті часи, якби нам дозволили жити за цим новим законом, мешканці будинку, адже в нас отримали квартири і воїни афганці які працювали в об’єднанні «Дніпроенергобудпром», а отже не підлягали під договір між адміністрацією МЖК і ЖКГ і повинні були обслуговуватися ЖКГ на загальних засадах, а тому обкрадалися, останніми, (зауважу що це отримання евартир стало можливим лише за наполяганням Марона І Е, адже Світловодська міськрада хотіла забрати 19 квартир, нашого будинку, на свої потреби), ми всі мешканці могли б зробити з нашого двору, будинку просто зразковий анклав, у селищі. Говорити про «здешевлення» послуги, не потрібно бо » яка риба, така і юшка». наводити аргументи не хочу і не бажаю, їх сотні і тисячі, та знаю одне, за хорошу послугу грошей не шкода, та і вимоги будуть більші, і відповідальність. Жителів будинку Висоцького 4 запрошую залучатися до обговорення, створення ОСББ, ви повинні бути гідними хорошого і безпечного життя в хорошому будинку, мати хороший двір і прилеглу територію, а не утримувати на власні гроші тих хто лише паразитує на вашій не згуртованості. Ваш депутат.

Александр Невский
Александр Невский

Вот как раз домовладение по Высоцкого, 4 могло бы стать хорошим примером правильного самостоятельного ОСМД. А объединять больше десятка домов в одну организацию… Те же яйца, как говорится.
Я уже вижу этого председателя, который !безоплатно! (как говорят члены инициативной группы) проводит «тур» по собраниям жильцов каждого дома или пытается собрать их всех вместе на одном собрании. Вижу как жильцы одного дома решают на собрании, готовы ли они тратить деньги, которые они вносят на счет ОСМД, на ремонт соседнего дома.
В таких условиях жильцы никогда не почувствуют ответственность за свой дом и того, что их деньги тратятся на предоставление услуг им самим.

Александр Невский
Александр Невский

Да и не особо тут обсуждают «быть или не быть». Обсуждается в основном вопрос «КАК быть?». Ведь то, что ОСМД «быть» — неоспоримо.
В опубликованном материале члены инициативной группы «приглашают» к диалогу и заявляют о готовности отвечать на вопросы и разъяснять, ведь среди них есть и практикующие юристы, и узкие специалисты, и депутаты…
Вот и хотелось бы понимать планы и намерения этой группы. Пока открытым остался вопрос о том, где будущие руководители ОСМД планируют закупать услуги по ремонту и содержанию сетей. Ведь нельзя просто позвать условного Василия из 26-й квартиры, который работал слесарем. Нужны документы, акты, счета…
Да и других несколько вопросов, которые есть ниже в комментариях.

Дмитрий
Дмитрий

Всіх дуже цікавить питання оплати заробітньої плати як голові, так і іншим. Я ще раз повторюсь, що «безоплатно», на власній ініціативі буде працювати голова в разі створення ОСББ в одному будинку. Якщо це буде об’єднання з десяти будинків, то буде відповідно до штату включатись і інші посади. Для всіх питання номер один це скільки буде отримувати голова!!!! Управляти будинком з 32 квартир, чи з десятком будинків працювати з 32 квартир, є відповідна різниця, і затрата часу.

Більш глобальні питання не обговорюються. Ми не з власної ініціативи пропонуємо дане створення, нам це пропонує держава. Ми як провідник між державою і населенням.

Володимир Яковлев
Володимир Яковлев

Дмитре, коли я говорив про «радянське мислення» поясню що я мав на увазі. В наших людей при словах «голова, керуючий, директор і т.д.» зразу вимальовується людина в костюмі, при краватці, за лакованим столом у довгому кабінеті, а при згадуванні «двірника» ми не уявляємо щоб він був з якимось іншим інструментом окрім мітли. Ми вже давно забули що двірник це не «замітальщик», а працівник двору, будинку, і його функції включають набагато більше чим просто дві години замітати асфальт. Ми навіть не уявляємо що майже все в будинку і в дворі може робити одна навчена людина, бути і директором і озеленювачем, прибиральником, маляром і т.д. Стосовно специфічних робіт то хороший електрик за два дні може зареєструвати підприємницьку діяльність і законно брати на обслуговування будь який об’єкт, те саме стосується і інших видів робіт. Говорив і говорю та стверджую що, потрібно міняти мислення.

Дмитрий
Дмитрий

Заступник Світловодського міського голови з питань ЖКГ — Нестеренко Анна розповіла, що одним із важливих пріоритетів роботи комунальників є популяризація та заохочення мешканців багатоквартирних будинків до створення ОСББ — гідній альтернативі нинішнього ЖЕКівського панування, додавши, що державні Програми з енергозбереження дозволяють отримати банківські кредити на облаштування житла, де держава відшкодовує 60% вартості кредиту. Єдина умова — юридичне оформлення ОСББ. Міська влада, запевнила головна комунальниця, щиро готова задля цього надавати і юридичне, і консультативне та інші сприяння, навіть, із виїздом на місця.
svetlovodsk.com.ua/8819-kozyarchuk.html

Постає свідоме питання, чим ми гірші за за наших сусідів? Тільки власна зацікавленість в не створенні ОСББ місцевого керівництва може стати підставою відсутності допомоги органу місцевого самоврядування у їх створенні.

Александр Невский
Александр Невский

Ин конклюжн Ай вонт ту сей, как говорится…
1. Я лично безусловно ЗА создание ОСМД в каждом отдельном домовладении или объединении двух-трех домовладений в ОСМД по «дворовым» принципам.
2. Я рад, что появилась инициативная группа, которая намерена донести населению информацию, которой само население не желает интересоваться. Но является ли сама инициативная группа специалистом в этом вопросе? Донесет ли инициативная группа всю информацию до населения или только «положительную» её часть?
3. Я надеюсь, что каждый владелец недвижимого имущества и любой проживающий в этом имуществе человек осознАет-таки, что он сам в ответе за свою квартиру, свой подъезд, свой дом, свой населенный пункт. Если нет урны, чтобы бросить бумажку, положи её в карман или неси в руках до ближайшей урны. Если твой ребенок обрисовывает стены в подъезде, дай ему «леща» и сотри/закрась все надписи, а не ищи ему оправдания. Если в подъезде грязно, возьми веник и замети там.

Желаю всем нам успеха в продвижении к светлому будущему. Будьте оптимистами! Не будьте индивидуалистами! Познакомьтесь со своими соседями! Всем добра)
________
Всё вышесказанное, как и любой мой комментарий, прошу рассматривать как личное мнение человека, который также может ошибаться)

Александр Невский
Александр Невский

5. Как члены инициативной группы видят борьбу со злостными неплательщиками? За чей счет будет покрываться недостаток средсв для рассчета по общедомовому прибору учета того же теплоносителя? На данный момент за счет задолженности населения за тепло и «квартплату» каждый сотрудник КПВМ мог бы получить приблизительно свою годовую зарплату. Что говорит закон о выплате долгов совладельцами домовладений ЖЭКам в случае создания ОСМД?

Дмитрий
Дмитрий

Ми впевнені, боржників буде менше. Оскільки борги перед ЖЕКом зумовлені перш за все, обуренням людей сплачувати за послуги які не надаються. Отримання належного виконання послуг, буде стимулом для своєчасної оплати.

Александр Невский
Александр Невский

Звучит обнадеживающе, но никто не может гарантировать 100%-ю оплату. Всё-таки интересно, как в случае ОСМД оплачиваются услуги, если жильцы их оплачивают не в полном объеме? Или каждый совладелец, как и в случае с ЖЭКом, заключает отдельный договор с поставщиками энергоносителей и долги одного из совладельцев никак не тяготят других и ОСМД в целом?

Дмитрий
Дмитрий

Борги залишаться ЖЕКу, передаватися ОСББ в спадок не будуть.

Александр Невский
Александр Невский

4. «по створенню ОСББ в багатоквартирних будинках в смт Власівка по вулицях Висоцького 5,6,7; Молодіжна 17,19,22,23,25,26,28,29,30» — то есть одно объединение на 12 домовладений? тогда еще несколько вопросов:
а) не должно ли в инициативной группе быть по три совладельца из каждого домовладения?
б) если основное преимущество ОСМД состоит в том, что члены ОСМД и его руководство сами заботятся о своем домовладении, то не превращается ли ОСМД на 12 домовладений в тот же ЖЭК, в котором одним домам будет уделяться больше внимания, другим — меньше?
в) «у двох і більше багатоквартирних будинках, об’єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою» — укладывается ли в эти нормы такой разброс домовладений, который охватываете вы?

Дмитрий
Дмитрий

У Вас є бажання приєднатись до ініціативної групи? Приєднуйтесь допомога нам не завадить. Цей перелік будинків не є вичерпним, вже в ході публікації, і обговорення цього питання з мешканцями нашого селища є ще охочі приєднатись.

Це дуже добре, що Вас турбує доля ОСББ наперед. Нашою метою при створенні ОСББ в першу чергу є прозорість. І кожен співвласник окремого будинку буде знати куди витрачаються кошти. На кожен будинок буде окрема програма поліпшення.

Александр Невский
Александр Невский

т.е. вы таки планируете создание объединения из десятка домовладений под руководством одного председателя и с одним расчетным счетом?

Дмитрий
Дмитрий

Абсолютно вірно.

Александр Невский
Александр Невский

3. О штате ОСМД. А как уважаемые члены инициативной группы представляют работу руководителя без заработной платы? Работы в период того самого «старта» будет очень много. И старт этот затянется ни на один год. За что человеку существовать, если он не сможет зарабатывать деньги? Как ОСМД может существовать без бухгалтера, работу которого также нужно оплачивать? Не нужен ли в штате слесарь, электрик, которые будут устранять аварийные ситуации моментально, а не через 3 дня по составлению отдельного договора и акта на работы с пока мифическими организациями?

Дмитрий
Дмитрий

Це дуже добре, що Вас турбують фінансові питання. ОСББ це не підприємство для заробітку коштів. У голови ОСББ кабінету не має, і не має необхідностті цілий день просиджувати штані. Для цього повинен правильно бути налаштований напрямок по розвитку. Договірні відносини з електриком чи слюсарем завчасно будуть обумовлені, а розрахунок буде проводитись в кінці місяця за виконаний обсяг робіт. І це не нашкодить жодному співвласнику будинку!

Александр Невский
Александр Невский

т.е. вы настаиваете на том, что председатель ОСМД не нуждается в заработной плате? И что ОСМД не нужен бухгалтер и кассир с неким помещением для приема плательщиков, сейфом, компьютером и прочим (включая те же з/п)?
пока не совсем понимаю, как вы видите работу штата из председателя и дворника, как говорит в комментариях один из ваших единомышленников.

Александр Невский
Александр Невский

2. «Дорогий старт», о котором говорит в комментариях пользователь Дмитрий. Чтобы выйти на уровень дешевого содержания дома, нужно всё отремонтировать/восстановить (крыша, подъезды с окнами и входной дверью, подвалы), установить общедомовой учет энергоносителей (отопление, газ, электроэнергия, водопровод), установить поквартирный учет тех же носителей (кроме отопления). Все эти расходы понесут исключительно владельцы квартир и длиться это будет не один год. Жильцы поселка должны понимать, что желаемый результат достигается только трудом и терпением многих лишений. Как показывает мнение населения страны о действиях нынешнего правительства, они хотят блага здесь и сейчас. На перспективу простые граждане работать не готовы, к сожалению.

Дмитрий
Дмитрий

Ви правильно зазначаєте, що всі ці дії на перспективу. Зараз жоден будинок не отримує належного утримання від ЖЕКу. Кошти сплачуються, а ремонт покрівлі чи підїзду тільки частковий, бо немає такого поняття «капітального ремонту», за рахунок наших з Вами коштів як стверджують нам керівники ЖЕКу. Також прогляніть договорні відносини з ЖЕКом, ремонт один раз на рік, чи один раз в чотири роки. Постає питання а чому ці кошти не можуть накопичуватись на рахунку ОСББ?

Александр Невский
Александр Невский

допустим, вы будете накапливать средства на расчетном счете ОСМД до суммы, необходимой для кап. ремонта одной крыши. Учитывая, что вы инициируете объединение из десятка домовладений, по какому принципу будет определяться очередность ремонтов в домах-членах ОСМД? всё еще вижу в этом всё ту же ЖЭКовую схему.
не лучше ли создавать ОСМД в каждом отдельном домовладении или объединять последние по принципу «двора».

Александр Невский
Александр Невский

По всему прочитанному… (порциями, т.к. всё не влазит в один комментарий)
1. Для города данная реформа однозначно является «покращенням», т.к. поставщиков услуг (частных компаний, готовых предоставлять ОСМД те или иные услуги по ремонту водопроводных, тепловых и электросетей, крыш и т.п.) — десятки. И на самом деле каждый дом (глава ОСМД) может выбрать оптимального поставщика необходимых услуг.
На примере нашего же поселка видно, что нет ни единой (кроме коммунальных) организации, готовых предоставить населению услуги по содержанию/ремонту дома и внутридомовых сетей.
Я уже вижу, как это будет выглядеть: один из руководителей одного из коммунальных предприятий поселка регистрирует предприятие по оказанию всех перечисленных услуг и набирает в штат своих же бывших сотрудников и подчиненных. За неимением конкуренции, каждое ОСМД заключает договора с этой организацией и покупают услуги за цену, которая существенно выше тех, которые установлены коммунальными предприятиями на данный момент, т.к. люди в частном предприятии должны получать достойную зарплату. В таком случае дом получает услуги лучшего качества, но за бОльшую плату.

Дмитрий
Дмитрий

Ця реформа це крок вперед. З законом ви ознайомлені, як я бачу. То чому Вас не турбує той фактор, що за Вас будуть обирать управителя будинку органи місцевого самоврядування? Чи Ви впевнені, що в такому випадку буде все прозоро?

Александр Невский
Александр Невский

Закон на самом деле не читал и о том, что есть схема для случаев, когда ОСМБ организовано не будет, прочитал первый раз сегодня в этом материале. В ближайшем будущем закон обязательно прочитаю. Если вы читали мои комментарии выше, то уже поняли, что я не против (и даже ЗА) создание ОСМД. Претензии имею к создателям закона по его реализации в селах и поселках, где нет частных управляющих компаний, готовых предоставлять услуги.

Дмитрий
Дмитрий

Погоджуюся, Закон завжди має недоліки, але новий в цьому напрямку вже не напишуть, а виключень порядку створення ОСББ для смт немає. Тож маємо-те, що маємо і будемо шукати нагоду, щоб покращити життя, а не перешкоди, щоб зволікати і дозволити іншим, приймати рішення за нас!

Александр Невский
Александр Невский

Мне просто интересно, не планируется ли членами всё той же инициативной группы или людьми, приближенными к ним, создание частной управляющей компании со всеми необходимыми специалистами в штате? Или планируете «покупать» услуги специалистов у действующих на данный момент коммунальных предприятий?

Саша
Саша

А если на сборы по учреждению ОСББ придут не все жители дома, при каких условиях явки жителей такого дома можно будет учредить ОСББ? Или нужно чтобы явились обязательно все?

Дмитрий
Дмитрий

Створення ОСББ можливе лише при явці 51 % співвласників багатоквартирного будинку на установчі збори.

Авторизация
*
*
Войти с помощью: 
Регистрация
*
*
*
Войти с помощью: