Главная » Блоги » Думка щодо звіту начальника Світловодського ВП ГУНП

Думка щодо звіту начальника Світловодського ВП ГУНП

Нещодавно до мене в руки потрапив звіт начальника Світловодського ВП ГУНП в Кіровоградській області  «Про підсумки оперативно-службової діяльності за 12 місяців 2017 року» Гулого А.А.  За інформацією, що в ньому викладена, в мене з’явилася особиста думка щодо діяльності місцевого відділу поліції, яку я і викладу нижче.

Отже, спираючись на дані звіту маємо, що за 12 місяців 2017 року зареєстровано 10214 заяву та повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, що дещо нижче аналогічного періоду минулого року, пояснює начальник поліції, і тут же в звіті жаліється, що кількість роботи збільшилась.

З початку року, із врахуванням минулорічних, закінчено 2248 проваджень, в свою чергу з яких закрито в порядку ст. 284 КПК України 1730 проваджень.  Ст. 284 КПК передбачає закриття кримінального провадження у випадку відсутності ознак кримінального правопорушення або недостатності доказів. Тобто в 2017 році 77% справ було закрито через відсутність доказів?! У мене викликає подив така робота правоохоронних органів, що вони у переважній більшості випадків не спроможні зібрати докази по справі?

Проте з власного досвіду знаю, що не дуже той спішать збирати докази слідчі органи.

Наприклад, у поліції вже перебуває кримінальне провадження. 13 липня 2015 року Власівська селищна рада в особі селищного голови Паська О.О.  уклала договір №97 з ПП «Креміньопторг» про виконання робіт з капітального ремонту покрівлі дитячого садочка «Калинка». За результатами робіт було складено та підписано акт виконаних робіт, та перераховано  грошові кошти у сумі 169 677,60 грн. По іниціативі депутатів селишної ради було створено комісію з обстеження технічного стану будівлі, та встановлено, що фактично капітальний ремонт покрівлі будівлі не проводився. Що і не дивно, адже на ПП «Креміньоптор» працює всього дві особи. Отже селищний голова Пасько О.О. у змові з директором приватного підприємства Оганесяном Армен Альбертовичем  можливо просто розкрали державні кошти. Мені було повідомлено, про внесення до ЄДРДР за №12016120270000729. Минуло майже три роки – всі винні особи відомі, чому злочин не розкрили? То доказів все недостатньо і недостатньо для пред’явлення підозри.

В вересні місяці я особисто звернувся до прем’єр-міністра України зі скаргою на бездіяльність слідства і прокуратури в сфері розслідування злочинів, яких і розслідувати-то немає чого. Але при цьому злочини ці в сфері господарювання стосуються розкрадання бюджетних коштів, та в подальшому такі витівки влади можуть призвести до дуже негативних наслідків для найменш захищеної верстви нашого населення – ЦЕ ДІТИ! Так, посадовці не гребують нічим, аби напхати свої кишені – обкрадають школи, садочки й дитячі лікарні.

Знову ж та повертаючись до Власівки громадою було звернуто увагу на ремонтні роботи,  що проводились за адресою: смт.Власівка, вул.Східна 3-А. З даного приводу мною було зроблене депутатське звернення до Власівської селищної ради з проханням роз’яснити мені дану ситуацію та надати відповідні акти приймання виконаних будівельних робіт. В ході аналізу документів було встановлено факти завищення кошторисної частини витрат, та те, що фактичний об’єм робіт не відповідає запроектованому. 30грудня2016 року я звернувся до поліції по факту розкрадання та привласнення бюджетних коштів і здійснення злочинних дій тим самим Оганесяном А.А.  вже у змові з новим селищним головою Бабаченком А.Г.   Мені було повідомлено, що розпочате кримінальне провадження  № 12016120270002494,   І що?

Так на КП «Водограй» в минулому році вже дочекались біди — загинуло двоє людей на робочому місці. А я попереджав, селищного голову Бабаченко А. і директора КВКП» Водограй» Подольського А.П. та екологічну інспекцію, що умови роботи людей на цьому водопровідному підприємству далекі від задовільних. Вони нічого не вживали. А тепер поліція без діє. Півтора року минуло, а винним особам ані повідомлення про підозру не вручили, ані запобіжних заходів не вжили. Цей злочин внесено слідчим до ЄДРДР за № 12016120270001132.   Слідчі дії все тривають, хоча докази всі є, ба навіть потерпілі суди з відшкодування моральної шкоди повигравали. Тобто суди винних знайшли, а поліція не може.

Або ось такий приклад «діяльності» прокуратури вкупі з поліцією. У серпні  2016 року Відділом освіти Світловодської районної державної адміністрації  був проведений тендер на закупівлю послуг з капітального ремонту загальноосвітньої школи с. Подорожнє. Вартість тендерної закупівлі склала 6 253 300,00 грн. Звернувшись з депутатським запитом з цього питання, я виявив, що переможцем проведеного тендеру стало ПП „Ефект”. Мало того, що закупівлю було проведено в обхід системи «ПРОЗОРРО», так підрядник ще й суттєво завищив вартість робіт.

Слід зазначити, що Світловодська районна Рада своїм рішенням від лютого місяця 2017 року вийшла зі складу засновників Подорожненського НВК, і вирішила здійснювати фінансування подальшого капітального ремонту. Так, 23 березня 2017 року був укладений договір №59 про здійснення капітального ремонту Подорожненського НВК на суму 299 755,00 грн. 16 травня 2017 року між Відділом освіти, молоді та спорту Світловодської районної державної адміністрації  був укладений договір з ПП „Ефект” про здійснення капітального ремонту класних кімнат Подорожнянського НВК на суму 286 718,00 грн.

Тому вважаю, що інформацію начальника Світловодського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області Гулого А.А. про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку треба не просто взяти до відома, а визнати діяльність наших правоохоронців незадовільною.

Депутат Кіровоградської обласної ради Іван Довбиш.

Войти с помощью: 
Авторизация
*
*
Войти с помощью: 
Регистрация
*
*
*
Войти с помощью: