Главная » Новости » События » Власівка відсвяткувала Різдво

Власівка відсвяткувала Різдво

За юліанським календарем, саме  7 січня українці відзначають Різдво. В два дні свята, у селищі Власівка відбулося одразу два захода — святкове богослужіння та концерт у місцевому Будинку культури. На обох заходах побувала кореспондент видання «Вісник Кіровоградщини» Альона Зозуля.

Місцева Церква Різдва Пресвятої Богородиці, розпочала святкове богослужіння о восьмій ранку. Божественна літургія була особлива, бо її продовженням стали Різдвяні колядки та пісні. Прихожани завітали віддати шану новонародженому Ісусу, який за повір’ям, народився вночі. Службу проводили настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці Володимир Бойко та диякон Дмитро Пономаренко. Протоієрей Володимир побажав присутнім найголовнішого — мирного неба над головою, а також злагоди в родинах, добробуту і здоров’я.
«Вибачайте один одному і живіть в любові«, — були головні слова проповіді.

По закінченні служби власівчан запросив до виступу народний аматорський хоровий колектив «Дніпровські зорі» (керівник Оксана Анісімова). Цього року колективу випала можливість привітати власівчан народними піснями та колядками у найсвятішому місці селища. Минулого року подібний виступ відбувся за участі вертепної групи. У віншуваннях брали участь Оксана Пхіденко, Тетяна Германюк, Ольга Лущевська, Тетяна і Володимир Бондаренки, Ніна Дуднік, Олеся Шапран, Тетяна Власенко, Людмила та Оксана Анісімови, Вадим і Микола Якимці, Андрій Зубкін, Іван Кочетков, Володимир Савченко, Зінаїда Зінич, Ольга Пасько, Віра Заболотня, найменші — Настя Коваленко, Ілона Яблокова та Анжеліна Педько (акомпаніатор Ольга Суліга). Привітання з Різдвом Христовим включало пісні «Нова радість стала», «Радуйся земле», «Щедрик-ведрик», «За вікном чорна хмара в’ється», «Ми твого двора не минемо». Директор селищного Будинку культури Еліна Яблокова розповіла, що у стінах храму вітають односельчан вже вдруге і планують продовжувати гарну традицію.

Також Різдво Христове відзначили і святковим концертом, що відбувся в Будинку культури 8 січня. У рамках програми лише номери новорічно-різдвяної тематики. З першого номеру зал затих від звучання пісні «Коляда» у виконанні Ольги Пасько та Андрія Зубкіна. Чистими голосами співаків насолоджувались усі — від малого до великого. Далі не менш зворушливі виступи — народного аматорського хорового колективу «Дніпровські зорі» (керівник Оксана Анісімова), хореографічного колективу «Світоч» (керівник Алла Педько), гурту «Веселі ритми» (керівник Галина Савченко), Ірини Булат, Тетяни Кочеткової, Володимира Сорокіна, Валентини Власенко, Лери Ходос, Івана Кочеткова, Ані Бойко, Арини Ольховик, Лізи Коваленко, Вови Савченка, Леона Дорошенка, Софії Булат, Лізи Патинко.

Сценаристи і режисери різдвяного свята, а також ведучі — Світлана Савченко та Еліна Яблокова розширили знання глядачів щодо українських звичаїв, традицій, побуту — щиро славили рідний край, рідну мову, вільний народ. Світлана Савченко сказала на завершення: «Дозвольте нам на цьому слові побажати вам, панове, щоб новий рік приніс удачу, щоб з роботи мали віддачу, а ще й здоров’я на додачу«, а Еліна Яблокова побажала: «Щоб горизонти розвиднялись, і гаманці в вас розширялись, щоб ви щасливо посміхались«. Свої зусилля у проведенні святкового вечора доклали оформлювачі сцени Володимир Батрак, Оксана Анісімова, звукорежисер — Дмитро Пономаренко, не обійшлись би співаки без акомпаніатора — Ольги Суліги. Музика і танці від творчих колективів та виконавців продемонстрували надзвичайну багату українську культуру, лише світлі і чисті почуття переповнювали глядачів, які щиро обдаровували власівських зірок оплесками.

Автор та фото: Альона Зозуля «Вісник Кіровоградщини».

Войти с помощью: 
Авторизация
*
*
Войти с помощью: 
Регистрация
*
*
*
Войти с помощью: